ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

Kefeli Terazi Nedir & Ne İşe Yarar

Kefeli terazi nedir? Kefeli terazi fiyatları ne kadar? Teraziler çok eski zamanlarda kullanılmaya başlayan tartım araçlarından birisidir. Kefeli terazi ismini geçmiş zamanlarda sıklıkla duymaktaydık. Peki kefeli terazi nerelerde kullanıldığını biliyor muydunuz? Kefeli terazi araçları önceki zamanlarda genel olarak Pazar ve market alanlarında sıklıkla kullanılmaktaydı.

Kefeli terazi araçları yapı itibarı ile günümüzdeki araçlara göre daha farklı şekilde olduğunu görmekteyiz. Kefeli terazi modelleri genel olarak iki adet gözlü olmaktadır. Gözlerin bir tanesinde ölçmek istediğimiz nesneleri, diğerine ise ağırlığına denk gelen ölçü birimlerini koymaktayız. Bu sayede de tartım yaparken kolayca ölçüm yapılmaktaydı. Kefeli teraziler teknolojini gelişmesi ile birlikte günümüzde çok daha az bir şekilde kullanılmaktadır. Hatta günümüzde terazi kullanılan alanlara baktığımızda kefeli terazi modelleri araçlarının olmadığını görmekteyiz.

Günümüzde teraziler artık daha gelişmiş ve elektronik bir şekilde bizleri karşılamaktadır. Kefeli teraziler ise eski yapıya sahip olmaları nedeniyle artık tercih edilmemektedir. Ayrıca kefeli teraziler ağır oldukları için taşınmada da kullanıcılara zorluklar çıkarmaktadır. Ayrıca terazinin yanında taşınan ağırlık birimleri de ekstra olarak bizlere ağırlık yapmaktadır.

 

Kefeli Terazi Nedir?

Terazi çeşitleri, eski zamanlarda favori olarak kullanılan ağırlık ölçme araçlarından birisidir. Geçmiş zamana baktığımızda kefeli teraziler çok fazla bir şekilde kullanılmaktaydı. Tek ya da çift kefeli teraziler olmak üzere 2’ye ayrılmaktadır. Kefeli terazinin iki tane gözü olmaktadır. Gözünün bir tanesine ağırlığını ölçmek istediğiniz nesneyi, diğerine ise ölçülerin karşılıkları olan ağırlıkları koymaktayız. Genel olarak kefeli teraziler esnaflar için üretilmiş bir şekilde bizleri karşılamaktadır. Yukarıda da bahsettiğim gibi pazar ve bakkal gibi alanlarda sıklıkla kullanıldığını görmekteydik.

Kefeli teraziler büyük boyutlu oldukları için kuyumcu gibi alanlarda kullanım görülmemektedir. Çünkü bu tür alanlarda terazilerin hassas olması önemli bir konudur. Çift kefeli terazi almak isteyenler varsa, tartimarket.com.tr sitemizin kategorilerinden kolaylıkla ulaşım sağlayabilirler. Tek kefeli terazi modellerinin de olduğunu söylemiştim. Tek kefeli teraziler biraz daha az bilinen ve kullanım oranı daha az olan terazi modelidir. Ufak boyutlara sahiptir ve analog ekrana sahiptirler. Bu sebepten dolayı da ağırlık ölçerken büyük bir analog ekranın sizi beklediğini söyleyebilirim.

Kefeli terazi modellerinde hassas terazi tek kefeli olarak geçmektedir. İki kefeli teraziler, ağrılık birimlerinin olması nedeniyle hassas olmaz oranı neredeyse imkansız hale gelmektedir. Tek kefeli modellerde ise analog ekran olması nedeniyle kolaylıkla istediğiniz gibi ağırlıkların birimlerini görebilmekteyiz.

 

Kefeli Terazi Fiyatları

Kefeli terazi fiyatlarını siz değerli müşterilerimiz için en uygun fiyatlarla sizlere ulaştırmaktayız. Kefeli terazi fiyatlarına, Tartimarket.com.tr sitemizden ulaşabilirsiniz.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR