Termal Yazıcı

 

Günümüzde sıklıkla karşılaşmış olduğumuz barkod ve etiketler termal yazıcı cihazları ile birlikte basılmaktadır. Gittikçe popülerleşen ve geniş bir şekilde yaygınlaşan termal yazıcı cihazları, farklı alanlarda kullanım göstermektedir. Alışveriş, seyahat, depo alanları, market vb birçok alanda etiket ve barkodları basmak için kullanılmaktadır. Bildiğiniz üzere birçok ticaret ve alışveriş yerinde artık her şeyin düzenli olması gerekmektedir. Özelliklede ürünlere basılan barkod ve etiketler önemli bir konudur. Bu tür basım işlerini termal yazıcı ile birlikte yapabilmek mümkün hale gelmektedir. Hızlı ve kolay bir şekilde etiketler basabileceğiniz bu cihazlar, sektörel alanlarda sıklıkla kullanılmaktadır.

 

Termal Yazıcı Nedir?

Modern dünyanın ve hızla gelişen teknolojinin içerisinde yaşamaktayız. İşlerimizi hızlandırmak ve basitleştirmek için artık her alet ve malzemeyi kullanmaktayız. Termal yazıcı cihazları da işlerimizi kolaylaştıran malzemelerden birisidir. Peki termal yazıcı nedir? Termal Yazıcı, etiket ve barkod basabilmek için kullanılan yazıcı cihazıdır. Termal yazıcılar sadece etiket basmak için kullanılmamaktadır. Termal, mürekkep ve lazer baskı modellerinde de ön plana çıkmaktadır. Genel olarak market, alışveriş merkezleri, depo alanları, kargo gibi birçok farklı ticaret alanında işleri düzenlemek ve hızlandırmak için bu tür işlemlere başvurulmaktadır. Ürün ve mallara basılan barkodlar ile birlikte, alınan ve satılan tüm malları kontrol edebilmek çok daha basit bir hale gelmektedir. 

 

Termal Yazıcı Çeşitleri

Termal yazıcı cihazları, genel olarak aynı işlevleri görmektedirler. Termal yazıcı almak isteyen kişiler genel olarak internet üzerinden genel bir araştırma yapmaktadırlar. Termal yazıcı çeşitleri de araştırılan ve merak edilen bir konudur. Barkod etiket yazıcı ve adisyon yazıcı olmak üzere 2 adettir. Termal yazıcı genel olarak etiket ve barkod basma işlemlerine kullanıcının işini görmektedir. Çeşit olarak ise şu şekilde sıralama yapabiliriz:

- Renkli barkod yazıcı

- Etiket yazıcısı

- Etiket ve barkod yazıcısı

- Ribonlu etiket yazıcı

- Yapışkanlı etiket yazıcı

Genel olarak piyasa içerisine bu tür termal yazıcı çeşitleri ile sıklıkla karşılaşmaktayız. Sizler kendi sektörünüze göre doğru olan seçimi yaparak işlerinizi çok daha kolaylaştırabilirsiniz.

 

Termal Yazıcı Fiyatları

Günümüzde onlarca farklı termal yazıcı üreticisi yer almaktadır. Her markanın üretmiş olduğu modeller farklı yapı ve özelliklere sahiptir. Bu sebepten dolayı termal yazıcı fiyatları piyasa içerisinde karışık bir fiyat listesine sahiptir. Tartı market olarak sitemizde en uygun ve güncenl fiyatlardan ürün satışları gerçekleştirmekteyiz. Sitemizde yer alan kategorilerden termal yazıcı bölümüne gidebilir ve en uygun fiyatlardan ürünü temin edebilirsiniz.

 

Termal Yazıcı Kullanım Alanları

Termal yazıcılar genel olarak farklı alanlarda kullanım göstermektedir. Hepsini sırası ile saymak çok uzun bir süreç diyebilirim. Kısacası özet şeklinde bir liste paylaşmak gerekirse; alışveriş sektörü, depo alanları, kargo firmaları, hastane işleri, ulaşım alanları, bilet kesimleri gibi birçok farklı yerlerde kullanım göstermektedir. Üretilen her termal yazıcı modelinin farklı kullanım ağları bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı da genel olarak her sektörün kendine seçmiş olduğu bir termal yazıcı modeli yer almaktadır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR