Portatif Teraziler

 

Portatif Terazi

Terazi sektörü genel olarak çok geniş bir yelpazeye sahiptir. Birbirinden farklı terazi modellerinin ve üreticilerinin bulunduğu bu sektörde, ismini duymadığımız birçok farklı terazi modelleri yer almaktadır. Örnek olarak birçok kişinin portatif terazi ile alakalı soru sorduğunu görmekteyim. Bende bunun üzerine kısa bir bilgilendirme yapmak istedim.

Portatif terazi modelleri genel olarak birçok alanda kullanıcıların imdadına yetişen bir araç türüdür. Portatif kelimesi anlam olarak katlanabilen, yanında taşınan veya küçük olan anlamlarına gelmektedir. Terazi kısmında ise portatif terazi modelleri insanların yanında kolaylıkla taşıyabileceği modeller arasında yer almaktadır.

 

Portatif Terazi Nedir?

Portatif terazi modelleri, ufak ve katlanabilir olmaları nedeniyle birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Günümüzde özellikle sokak gibi alanlarda satıcı yapan kişilerin kullandığı bir terazi çeşididir. Portable olarak geçen bu terazi modelleri, el tartısı modellerinin bir başka isim ile adlandırıldığı cihazlar diyebilirim. Hem ufak boyutlu hem de taşınabilir terazi modellerinin yanında hassas terazi olma işlevini de en iyi şekilde yerine getirmektedir.

Portable dijital terazi olarak geçen bu modellerde genel olarak ağırlık ölçümleri bellidir. Yaptığımız araştırmalarda ufak boyutlu portatif olarak üretilen modeller 50 KG ağırlık seviyesini geçmemektedir. 50 KG limitinin taşınabilir bir terazi için gayet yeterli olduğunu düşünmekteyim.

 

Portatif Terazi Çeşitleri

Günümüzde birçok alanda farklı terazi çeşitlerinin olduğunu görmekteyiz. Portatif terazi çeşitleri de bir hayli merak edilen ve insanların araştırmış olduğu bir konudur. Bu tür terazi modellerinin merak edilmesi son derece normaldir. Çünkü bu tür boyutlara sahip olan ürünler kullanıcının bir hayli dikkatini çekecek şekilde üretilmektedir.

Portatif olarak geçen terazi modelleri aslında el kantarı yada mutfak terazisi dediğimiz modeller ile hemen hemen benzerlik göstermektedir. Portatif terazi modelleri genel olarak aynı tasarımlar ile üretilmektedir. Tasarım kısmında da el kantarı modellerine bir hayli benzerlik gösterdiğini görmekteyiz. Portatif olması, birçok kişinin yanında terazilerini taşıyarak anlık bir durumda poşet, paket gibi birçok nesneyi tartabilmesi anlamına gelmektedir. Bu sebepten dolayı sizlerde bu tür terazi modellerine bakıyorsanız, mutlaka terazi modelleri listemize göz atmanızı tavsiye ederim.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR